Muzeum prezentuje 700 miniatur z liczącej 3532 [1] obiektów kolekcji wielkiego pasjonata i miłośnika samochodów - Sławoja Gwiazdowskiego.
Muzeum podzieliło wystawę na 7 bloków tematycznych: „Sławoj Gwiazdowski i jego kolekcja”, „Pionierzy motoryzacji”, „Motoryzacyjna rewolucja. Od rękodzieła do produkcji masowej”, „W pogoni za prędkością”, „Podróże w wielkim stylu – lata trzydzieste XX wieku”, „Motoryzacja amerykańska od lat 40. do 80. XX wieku”, „Motoryzacja europejska od lat 40. do 90. XX wieku”. Kolekcja cechuje się ogromną różnorodnością - począwszy od modeli firmy Pocher (1/8) a skończywszy na modelach firmy Herpa (1/87). Oprócz modeli fabrycznych znaleźć można wiele miniatur będących efektem długotrwałej pracy związanej z montażem kitów.
Jednakże najwięcej emocji i sentymentów budzi inwencja własna samego właściciela kolekcji... W tym przypadku przykładu dostarczyć może własnoręcznie wykonany CWS T-1 (1927) czy też Mercedes Benz 190 (lata '30).
Na wystawie sporą część zajmują również autorskie konwersje popularnych (dziś) firm modelarskich. Świadczą one o niezwykłym kunszcie Pana Sławoja Gwiazdowskiego, który mimo rozpoczęcia pasji w ciężkich dla kolekcjonerów w Polsce czasach dążył do odtworzenia brakujących na rynku miniatur, czy też nadania im jedynego, niepowtarzalnego charakteru. A owocem tej pracy są rajdowe wersje tak kultowych modeli jak Mini Cooper, Porsche, Fiat 126, waloryzowane z wykorzystaniem miękkiego wykończenia (skóra itp.) modele z serii matchbox (Models of Yesterday), czy też odtworzenie modelu Fiata 126p Bombel. Może dziś w dobie numerycznych obrabiarek CNC, ogólnodostępnych precyzyjnych frezarek, elementów fototrawionych nie robią zbyt ogromnego wrażenia pod względem jakości wykonania, aczkolwiek patrząc przez pryzmat ciężkiego czasu z sentymentem podziwia się stare pożółknięte kalkomanie, z dbałością o precyzję dogięte "obrurowanie" kultowych rajdówek itp.
Ale wystawa "Czar Starych Aut" to nie tylko obraz nostalgii kolekcjonerskiej... To także ekspozycja modeli rzadkich takich jak Alfa Romeo 6C (firma BBR), znakomicie odwzorowany Thomas-Flyer nieznanego producenta, plejada modeli w skali 1/8 (Rolls - Royce Phantom II, Kubelwagen, Citroen BL11, Bentley 4,5 Litre Supercharged [1/12] itp.), mydlany model Porsche i szereg miniaturowych pionierów motoryzacji, gdzie lwią część stanowią plastikowe modele sklejane. Niebywała różnorodność ekspozycji sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Wystawa połączona jest z ekspozycją pt. "KOMPUTER - przyjaciel czy wróg człowieka?", na której można zobaczyć najpopularniejsze komputery produkowane od wczesnych lat '80 aż do pierwszej połowy lat '90, wsród których znajdują się tak kultowe modele jak Atari, Commodore i Amiga. Oprócz tego podziwiać można zautomatyzowane konstrukcje amatorskich robotów, w wśród nich pojazd sterowany równie kultowym mikrokontrolerem 8051.
[1] - według danych z ulotki informacyjnej